MČR U17 - ne 27.4. 2013: Žabiny na cestě za titulem nezastavil ani Hradec Králové, Sparta prohrála i se Slovankou.

28.04.2013 23:16

Článek vytvořen ve spolupráci s z Xbasket.net

Závěrečný program Mistrovství České republiky kadetek U17 nenabídl žádné drama. Jak Brno, tak Slovanka si došly pro jednoznačná vítězství, i když před nedělními duely neměli účastníci Final Four žádnou jistotu.

Jasná výhra Brna znamená, že kadetky na "republice" nenašly přemožitele a obhájily prvenství. Před zápasem s Hradcem Králové živily Východočešky i Slovanka naději na nejcennější kov. Tyto teorie však vzaly brzy za své a od 4. minuty diktovaly Žabiny tempo zápasu. “Je to pro mě až překvapením, že jsme si poté počínali naprosto suverénně. Očekával tuhou bitvu až do konce. To, co děvčata dneska předvedla, mne mile zaskočilo a překvapilo,” hodnotil výsledek zápasu trenér Brna, Richard Fousek.

Hradecké lvice se zásluhou sedmibodového příspěvku Michaely Matuškové ujaly vedení 11:5, ale ještě do konce první čtvrtiny otočila skóre na stranu domácích Aneta Mainclová. Nejlepší hráčka zápasu s 15 body a stejným počtem doskoků uzavřela první půli po 15. hradecké ztrátě v zápase a upravila na 35:24. V dalším průběhu brněnské vedení narůstalo, až se zastavilo na třicetibodovém debaklu 84:54. 20 nastřílených bodů v tomto utkání vyneslo Sáru Beránkovou na trůn nejlepší střelkyně turnaje. Klíčová hráčka Žabin získala i ocenění pro nejlepší hráčku celého mistrovství. Do All Stars turnaje byly vybrány basketbalistky Tereza Kracíková (BS), Aneta Zuzáková (Sparta), Gabriela Andělová (HK), Aneta Mainclová a Klára Křivánková (Žabiny).

Neděle 28.dubna 2013, 13:00 hod, Sportovní hala Rosnička, Horákova 7, Brno

BK Brno  -  Sokol Hradec Králové  84:54 (16:15, 35:24, 53:36)

Extraliga kadetky U17, sezóna 2012/2013, MČR - 3.kolo

Body Žabin: Beránková Sarah 20, Mainclová Aneta 15, Stoupalová Natálie 11, Křivánková Klára 10, Holešinská Petra 9, Hošková Lucie 8, Bubeníková Alžběta 6, Krumpholcová Sára 3, Krejčíková Michaela 2, Zbořilová Martina 0, Zítková Tereza 0

Body HK: Matušková Michaela 18, Hlaváčová Daniela 8, Andělová Gabriela 7, Rokošová Kristýna 7, Müllerová Veronika 6, Grindlerová Adéla 3, Kaňuková Michaela 3, Kosová Marcela 2, Běloušková Kateřina 0, Dvořáková Markéta 0, Paclíková Dominika 0, Sharplesová Sarah 0

střelba 3b.: 10/5 - 20/7

střelba 2b.: 57/27 - 46/13

TH: 23/15 - 15/7

doskoky: 43 - 32